Farní výlet 7.10.

FARNÍ VÝLET
Zveme Vás na tradiční farní výlet, který se bude konat již za týden 7. října 2017 tentokrát do okolí zámků Nelahozeves a Veltrusy, které jsou od sebe jen velmi blízko. V případě zájmu uskutečníme i jejich prohlídku, oba zámky budou otevřeny. V opačném případě se jen dostatečně, avšak nenáročně projdeme, například na zámku Veltrusy se nabízí procházka v parku anglického slohu, kde se nachází takové pamětihodnosti, jako např. pavilon Marie Terezie, ale mnohé další. Projdeme se daňčí oborou a spatříme kostel Narození sv. Jana Křtitele.
Na zámku Nelahozeves je potom možno spatřit Lobkowiczkou obrazárnu, nebo se v parku pokochat 50 druhy dřevin. V obci Nelahozeves je možno spatřit kostel sv. Ondřeje ze 14. století a samozřejmě památník Antonína Dvořáka, který se zde narodil a žil.
Trasa bude jen velmi nenáročná, tedy tentokrát vhodná i pro starší nebo malé děti.
Sraz v sobotu 7. října v 8,10 na Masarykově nádraží. Svačinu s sebou, ale bude možnost si ji i zakoupit či posedět v Zámecké restauraci a dát si něco na zub. Věříme, že účast bude hojnější, než byla v poslední době.